Zapobieganie zgonom pistoletów u dzieci cd

Obraz płaczu dzieci wychodzących z Sandy Hook Elementary School jest zaplątany w naszą zbiorową świadomość, podobnie jak obraz studentów Kent State lub palących Twin Towers. Serce kraju dociera do rodzin. Nadszedł czas działania dla tych rodzin i dla tych, którzy nadal gubią dzieci, by bronić przemocy. Newtown koncentrował horror w jednym miejscu przez godzinę, ale takie samo oburzenie zdarza się codziennie w amerykańskich miastach, na przedmieściach i na obszarach wiejskich.
Jako naród mamy prawo do ochrony naszych dzieci przed obrażeniami od broni, tak jak zrobiły to inne kraje. Lekarze, nauczyciele, urzędnicy miejscy i stanowi, właściciele broni, rodziny i młodzi ludzie muszą złożyć twórcze i znaczące zobowiązanie do poprawy naszego społeczeństwa.
Uważamy, że należy przedsięwziąć co najmniej kilka konkretnych środków. Po pierwsze, należy przywrócić zakaz używania broni szturmowej. Pojemność magazynowa i amunicyjna oraz zdolność amunicji do niszczenia tkanek powinny być ograniczone. Zamiast zwiększać liczbę pistoletów w miejscach publicznych, jak ostatnio zasugerował National Rifle Association, musimy ustalić cel zmniejszenia liczby pistoletów w naszych domach i społecznościach. Redukcję tę można osiągnąć dzięki bardziej rygorystycznym przepisom bezpieczeństwa konsumentów, a także licencjonowaniu i certyfikowaniu właścicieli broni. Federalne ograniczenia dotyczące gromadzenia danych dotyczących zdrowia publicznego w związku z urazami związanymi z bronią powinny zostać odwrócone. 5 Należy nadal kłaść nacisk na ograniczanie oglądania przez dzieci brutalnych materiałów w telewizji i grach wideo. Na koniec, musimy przeznaczać więcej państwowych i lokalnych funduszy na skuteczne leczenie młodych ludzi, którzy są identyfikowani przez rodziców, szkoły, organy ścigania lub pracowników służby zdrowia psychicznego jako osoby, które są szczególnie narażone na popełnianie interpersonalnych aktów przemocy.
Jeśli podejmiemy te kroki, uszanujemy nasze dzieci, które zmarły niepotrzebnie. Nasz naród może zapobiec utracie cennego życia.
Ten artykuł został opublikowany 28 grudnia 2012 r., A ostatnio zaktualizowany 15 stycznia 2013 r. O godzinie.
Z Oddziału Pediatrii Ogólnej, Bostońskiego Szpitala Dziecięcego (JSP) i Oddziału Pediatrii, Boston Medical Center (SP) – oba w Bostonie.

1. WISQARS (internetowy system kwerend i raportowania statystyk obrażeń). Atlanta: Centers for Disease Control and Prevention (http://www.cdc.gov/ncipc/wisqars).

2. Amerykańska Akademia Pediatrii, Komitet Wykonawczy Rady ds. Zranień, Przemocy i Trucizn. Urazy związane z bronią palną, mające wpływ na populację pediatryczną. Pediatrics 2012; 130: e1416-e1423
Crossref Web of Science Medline
3. Olson LM, Christoffel KK, O Connor KG, Dowd MD. Krajowe trendy w zapobieganiu urazom z użyciem broni pediatrycznej. Przedstawione podczas corocznego spotkania pedagogicznych stowarzyszeń akademickich, Vancouver, BC, Kanada, 1-4 maja 2010 r.

4. Barkin SL, Finch SA, Ip EH i in. Czy doradztwo w biurze dotyczące wykorzystania mediów, limitów czasu i magazynowania broni palnej jest skuteczne. Wyniki z randomizowanego, kontrolowanego badania klinicznego Pediatrics 2008; 12: e15-e25
Crossref Web of Science
5. Kellermann AL, Rivara FP. Uciszanie nauki o badaniach nad bronią. JAMA (http://jama.jamanetwork.com/article.aspx.articleid=1487470).

Komentarze (17)
[podobne: zespół neurasteniczny, kręgosłup w sporcie, objaw lewkowicza ]

Powiązane tematy z artykułem: kręgosłup w sporcie objaw lewkowicza zespół neurasteniczny