Zapewnienie neutralności w zakresie zdrowia publicznego

W czerwcu 1968 roku, wyraźnie zaznaczony szwedzki samolot z Czerwonego Krzyża, dostarczający ulgi do Biafry, został zestrzelony przez nigeryjskich bojowników1. Zanim skończy się wojna, wiele samolotów humanitarnych zostanie zestrzelonych, a wiele więcej może ulec zniszczeniu, ponieważ rząd Nigerii rozkaz strzelać, by zabić zmusił ich do lotu w nocy. Bezczelne kierowanie lotów z okazji Czerwonego Krzyża na cywilne misje humanitarne trudno było sobie wyobrazić. W umysłach niektórych ludzi ataki te były jednak usprawiedliwione kolejnym wyraźnym naruszeniem neutralności humanitarnej: co najmniej jeden raz samolot malowany za pomocą insygniów Czerwonego Krzyża rzeczywiście nosił broń.2.3 Ten rzadki przypadek militarnego działania maskującego ponieważ pomoc humanitarna całkowicie podważyła neutralność każdego, kto działał zgodnie z przyjętymi zasadami pomocy humanitarnej, kosztowała życie zarówno pracowników pomocy, jak i beneficjentów pomocy, i zapewniała bezkarność za przyszłe działania przestępcze nigeryjskiego rządu. Aby podkreślić konieczność neutralności humanitarnej, 12 dziekanów z prominentnych amerykańskich szkół zdrowia publicznego wysłało list do prezydenta Baracka Obamy w dniu 6 stycznia 2013 r., Protestując przeciwko przeprowadzeniu fałszywej kampanii szczepień w ramach polowania na Osamę bin Ladena.4 In przed maj 2011 r., skierowanym przeciwko Osamie bin Ladenowi w Abbottabad w Pakistanie, Centralna Agencja Wywiadowcza (CIA) podobno zatrudniła pakistańskiego chirurga o imieniu Shakil Afridi, który przeprowadził dom zaszczepiający dzieci, ale także odciął trochę krwi w strzykawce w celu analizy DNA członków gospodarstwa domowego. Wydaje się, że gra nie działała w zespole bin Ladena, ponieważ zespół Afridi został wyrzucony. Niemniej jednak w wywiadzie udzielonym w czerwcu minionego czerwca sekretarz obrony Leon Panetta powiedział, że Afridi był pomocny w znalezieniu bin Ladena.5 W maju 2012 r. Afridi został skazany za zdradę i skazany na 33 lata więzienia.
Z powodu tych wydarzeń, Pakistan wypędził z września we wrześniu 2012 r. Pracowników zagranicznych międzynarodowej organizacji pomocowej Save the Children – ruch, który zagroził sieci usług zdrowotnych i rozwojowych, które organizacja utworzyła w ciągu ostatnich 30 lat. W grudniu ośmiu pracowników do szczepień przeciwko polio zostało zabitych w pozornie skoordynowanym zestawie ataków (patrz zdjęcie), a Organizacja Narodów Zjednoczonych zawiesiła swoje działania na rzecz walki z polio w Pakistanie, gdzie każdego roku 150 000 dzieci umiera z powodu chorób, którym można zapobiec dzięki szczepionce. Po dziesięcioleciach globalnej kampanii finansowanej w dużej mierze przez rząd Stanów Zjednoczonych, a ostatnio przez Fundację Billa i Melindy Gatesów, polio zostało wykorzenione z wszystkich krajów oprócz trzech: Afganistanu, Nigerii i Pakistanu. Zajęło nam wiele lat i setki milionów dolarów, aby doprowadzić nas na poziom globalnej eradykacji polio, osiągnięcie, które wydaje się być znacznie trudniejsze dzięki działaniom CIA.
Dziekani szkół zdrowia publicznego poprosili prezydenta o zobowiązanie Stanów Zjednoczonych do powstrzymania się od maskowania działań wojskowych lub wywiadowczych jako działań w zakresie zdrowia publicznego. Broniąc interesów globalnych pracowników służby zdrowia, pisali: Międzynarodowa praca zdrowia publicznego buduje pokój i jest jednym z najbardziej konstruktywnych środków, za pomocą których nasi przyszli, obecni i przyszli studenci zdrowia publicznego mogą prowadzić życie pełne spełnienia i służby.
[przypisy: objawy endometriozy, endometrioza iv stopnia, frezy do paznokci ]

Powiązane tematy z artykułem: endometrioza iv stopnia frezy do paznokci objawy endometriozy