Zapewnienie neutralności w zakresie zdrowia publicznego ad

Proszę, nie dopuść do tego, aby ten dobytek wspólnego dobra był dla nich zamknięty z powodu interesów politycznych i / lub bezpieczeństwa, które ignorują rodzaj niezamierzonego negatywnego wpływu na zdrowie publiczne, którego jesteśmy świadkami w Pakistanie. Dla lekarzy, którzy przyjęli Przysięgę Hipokratesa, mądrość obietnicy z 2000 roku jest oczywista: Bez względu na domy, które odwiedzę, przyjdę na korzyść chorych, pozostając wolnymi od wszelkiej umyślnej niesprawiedliwości . my, którzy pracujemy w politycznie niestabilnych warunkach, gdzie toczą się konflikty zbrojne, obietnica neutralności humanitarnej jest równie ważna. Zobowiązanie to jest skodyfikowane w konwencjach genewskich, które są również prawem amerykańskim, oraz kodeksem postępowania Czerwonego Krzyża, w ramach którego działają ONZ i główne agencje pomocy. Ten kodeks postępowania zapewnia parametry operacyjne, w ramach których Organizacja Narodów Zjednoczonych i organizacje pozarządowe angażują społeczności znajdujące się w kryzysie. Skodyfikowane zasady człowieczeństwa, bezstronności i niezależności wymagają, aby wszyscy ludzie byli traktowani w sposób humanitarny we wszystkich okolicznościach i aby społeczność międzynarodowa zapewniała pomoc humanitarną potrzebującym; że świadczenie usług nie opiera się na narodowości, rasie, religii lub politycznym punkcie widzenia, ale wyłącznie na potrzebie; i że organizacje pomocowe realizują swoje interwencje niezależnie, bez wpływu krajowych programów politycznych. Podczas gdy artykuły Konwencji Genewskich zmuszają rządy do przestrzegania międzynarodowego prawa humanitarnego, kodeks postępowania zmusza wspólnotę pomocy cywilnej do ochrony odbiorców przed wykorzystywaniem i służenia bez uprzedzeń.
Kodeks ten, do którego zobowiązały się praktycznie wszystkie główne pozarządowe organizacje w USA, służy jako barometr odpowiednich interwencji; ponadto, przynajmniej najlepiej, zapewnia on dostęp i bezpieczeństwo pracownikom pomocowym w sytuacjach konfliktowych. Dzisiaj, praktycznie we wszystkich sytuacjach kryzysowych, ratująca życie pomoc w postaci wody, żywności i medycyny jest dostarczana przez nieuzbrojonych ludzi chronionych przez obraz, że są oni przede wszystkim humanitarni, pracując dla zdrowia potrzebujących. Fakt, że ich ochrona jest zaufaniem i wspólnym celem społeczności, w których pracują, umożliwia kampaniom zdrowia publicznego przekraczanie nacjonalizmu, rasy i pochodzenia etnicznego. Pozwala także na działania na rzecz zdrowia publicznego, aby co roku ratować miliony istnień ludzkich.
Chociaż niektórzy decydenci w USA uważają, że natychmiastowe bezpieczeństwo narodowe dotyczy wyższego priorytetu niż długofalowe globalne wysiłki zdrowotne, fałszywa kampania szczepień CIA w Pakistanie może spowodować szkody uboczne o głębokich długoterminowych konsekwencjach dla bezpieczeństwa narodowego. Jeśli każdy pracownik pomocy ze strzykawką zostanie podejrzany o szpiegostwo, dzieci, rodziny i społeczności świata nie będą już miały ochrony przed największymi zabójcami. Ostatecznie, jeśli podważy się neutralność działań w zakresie zdrowia publicznego, świat stanie się bardziej brutalnym i niezdrowym miejscem.
Ten artykuł został opublikowany 27 lutego 2013 r. O godzinie.
Z programu na temat przymusowej migracji i zdrowia, Departament Populacji i Zdrowia Rodziny Heilbrunn, Columbia University Mailman School of Public Health, New York (LFR); oraz Departament Medycyny Ratunkowej, Brigham and Women s Hospital, Boston (MJV).

Lot lotniczy zgłoszony przez Nigerię. New York Times. 7 czerwca 1969.

2. Galeota WR. Rozmowa w barze LI z żołnierzem fortuny: poleciał do Biafry. Harvard Crimson. 16 sierpnia 1968 (http://www.thecrimson.com/article/1968/8/16/conversation-in-a-li-bar-with/).

3. Re: Kampania nienawiści Chinamanda i Achebe – słowo porady. Nigeryjski Plac Wsi. 19 grudnia 2012 r. (Http://www.nigeriavillagesquare.com/forum/main-square/74397-chinamanda-achebe-hate-campaign-word-advice-2.html).

4. List Deanów do prezydenta Obamy (http://www.jhsph.edu/news/news-releases/2013/Klag%20letter%20to%20President%20Obama.pdf).

5. 60 minut. Źródło w Abbottabad pomogło nam znaleźć bin Ladena. 10 czerwca 2012 r. (Transkrypcja) (http://www.cbsnews.com/video/watch/.id=7396619n).

Powołanie się na artykuł (1)
Uprawnienia
Ryciny / Media
Wywiad audio