Wycofanie społeczne i przemoc – Newtown, Connecticut ad

Rzadko zdarza się, aby osoby chore psychicznie angażowały się w beznamiętną, zaplanowaną i drapieżną przemoc wobec innych. W szkolnych strzelaninach pojawiły się dowody zarówno silnego elementu emocjonalnego – uczucia gniewu i alienacji – jak i rozszerzonego i szczegółowego planowania, które pozostało niewykryte lub bezadresowane . Nawet gdyby zauważono wczesne objawy, chory psychicznie, wycofany, odizolowany młody człowiek i jego rodzina napotykają przeszkody w pełnym zaangażowaniu w leczenie psychiatryczne. Poważnie chorzy psychicznie, zwłaszcza jeśli są wściekli i wyalienowani, nie często dobrowolnie szukają leczenia, a nawet ci, którzy to robią, mogą nie być w pełni zaangażowani lub współpracować. Młodzi dorośli w wieku 18 lat lub starsi muszą wyrazić zgodę na leczenie; ich rodziny, jeśli są zainteresowane, niekoniecznie są w stanie sprowadzić je do świadczeniodawcy i nie mogą zmusić ich do dalszego leczenia. Co więcej, nasze standardy poufności wykluczają zaangażowanie zainteresowanych rodziców, o ile nie zostało to wyraźnie zatwierdzone przez młodą osobę. Poza tym opieka nad osobami zagrożonymi stała się trudniejsza. Specjaliści ds. Zdrowia psychicznego skapitulowali na wyższy próg dla hospitalizacji, częściowo ze względu na standardy dyktowane przez ubezpieczycieli; klinicyści mogą również odgadnąć lub obawiać się postępowania w sprawie zobowiązań cywilnych, a zatem nie popierają wyższych szczebli opieki.
Interfejs między podmiotami świadczącymi opiekę psychiatryczną a tymi ważnymi zabezpieczeniami wolności osobistej może skutkować opóźnieniem lub całkowitym brakiem spójnej i kompleksowej reakcji na młodych dorosłych doświadczających trudności psychicznych. Szczególnie młodzi ludzie chorzy psychicznie mają zdolność maskowania swojego zamiaru szkodzenia sobie lub innym.
Na szczeblu społecznym wiele wyzwań stojących przed wysiłkami zmierzającymi do poprawy dostępu do wysokiej jakości opieki w zakresie zdrowia psychicznego będzie musiało zostać rozwiązane w nadchodzących dyskusjach politycznych. Stygmat jest wciąż największą przeszkodą w skutecznym angażowaniu osób i rodzin w system zdrowia psychicznego. Jednak pełne rozwiązanie problemów związanych ze zdrowiem psychicznym w Stanach Zjednoczonych również byłoby kosztowne. Choroby psychiczne są powszechne, często dotykają ludzi, gdy są młodzi, mogą trwać długo i narażają ludzi na zażywanie narkotyków i inne zachowania nieadaptacyjne. Chociaż istnieją skuteczne metody leczenia, niektóre zaburzenia psychiczne nie są szczególnie wrażliwe na leczenie i mogą prowadzić do znacznej, długotrwałej i kosztownej niepełnosprawności. Ponadto, biorąc pod uwagę różne rodzaje lekarzy psychiatrów i praktyki psychiatryczne, pacjenci mogą nie otrzymać najbardziej skutecznych metod leczenia, które są znane lub dostępne. Ponadto wielu praktyków posiadających wiedzę specjalistyczną w zakresie leczenia opartego na faktach nie akceptuje ubezpieczenia, ponieważ stawki refundacji są jednolicie niskie.
Psychoterapia i leki mogą być bardzo skuteczne, ale korzystanie z psychoterapii zależy od motywacji i wysiłku pacjenta, a wielu pacjentów – i wielu rodziców dzieci chorych psychicznie – nie chce brać pod uwagę stosowania leków, nawet jeśli zostało to udowodnione i skuteczne. Społeczne konteksty leczenia zdrowia psychicznego mają również wpływ na jego skuteczność: publiczna niepewność dotycząca bezpieczeństwa leków, przeszłe nadużycia ze strony przemysłu farmaceutycznego oraz siły polityczne i religijne, które rzucają wyzwanie fundamentalnym podstawom psychicznym mózgu, wpłynęły na użycie nawet bezpiecznych i skutecznych leki i psychoterapie.
Tragedia w Newtown ożywiła pasję wielu Amerykanów do kontroli broni i zwróciła uwagę na wpływ mediów na zachowania agresywne
[podobne: wysiłkowe nietrzymanie moczu, moczenie nocne leczenie, Kabiny Sanitarne ]

Powiązane tematy z artykułem: Kabiny Sanitarne moczenie nocne leczenie wysiłkowe nietrzymanie moczu