Ogólne i specjalistyczne opieka paliatywna – tworzenie bardziej zrównoważonego modelu cd

Po zainicjowaniu takich konsultacji należy rozważyć zwrócenie pacjenta do specjalisty od skierowania lub lekarza podstawowej opieki zdrowotnej w celu bieżącego zarządzania opieką paliatywną, gdy uznają to za pożądane przez wszystkich zaangażowanych. Model ten pozwala na szerszy dostęp do specjalistycznej opieki paliatywnej i wzmacnia świadczenie podstawowej opieki paliatywnej przez wszystkich opiekujących się ciężko chorymi pacjentami.5 Ponadto model ten mógłby uprościć system opieki zdrowotnej i wzmocnić istniejące relacje. Wzmocniłoby to umiejętności wszystkich klinicystów, poprawiając ich zdolność do zaspokajania podstawowych potrzeb w zakresie opieki paliatywnej. Mogłoby to również zwiększyć ich satysfakcję, umożliwiając głębsze, bardziej znaczące relacje z pacjentami w całym kontinuum opieki. Wreszcie, może pomóc kontrolować koszty, zmniejszając liczbę specjalistów rutynowo prowadzących sprawy w sprawach gospodarczych. Opieka paliatywna o charakterze ogólnym i specjalistycznym, pomniejszona przez lekarzy pierwszego kontaktu, jest głównym modelem wspieranym na całym świecie.
Takie podejście wydaje się mało prawdopodobne, aby podważyć dziedzinę specjalnej medycyny paliatywnej. Jest zbyt wielu poważnie chorych pacjentów z nieadresowaną opieką paliatywną, aby mieć wyspecjalizowane zespoły opieki paliatywnej zajmujące się nimi wszystkimi. Obecnie istnieje około 5000 certyfikowanych opiekunów paliatywnych specjalistów, z których około połowa pracuje w niepełnym wymiarze godzin, zapewniając opiekę paliatywną. Wraz z wiekiem wyżu demograficznego i wzrostem liczby pacjentów z poważnymi chorobami przewlekłymi, nawet jeśli dobrym pomysłem dla opiekunów opieki paliatywnej byłoby dbanie o wszystkich takich pacjentów, różnica między popytem a podażą byłaby zbyt duża, by można ją było zamknąć. Ponadto, nie jest dobrym pomysłem, pod względem kosztów lub jakości, zawsze wymagać dodania zespołu opieki paliatywnej do wszystkich innych zespołów zarządzających swoimi fragmentami opieki.
Mamy nadzieję, że każda dziedzina medycyny zdefiniuje zestaw podstawowych umiejętności paliatywnych, za które będą one przede wszystkim odpowiedzialne i odróżni je od wyzwań opieki paliatywnej wymagających formalnej konsultacji. Taki model może być lepszy i bardziej zrównoważony niż nasz obecny system, ponieważ staramy się zapewnić wysokiej jakości opiekę zdrowotną wszystkim Amerykanom.
Wyrażone opinie są opiniami autorów i niekoniecznie reprezentują opinie Amerykańskiej Akademii Hospicjum i Medycyny Paliatywnej.
Ten artykuł został opublikowany 6 marca 2013 r. O godzinie.
Z Departamentu Medycyny, Oddział Opieki Paliatywnej, University of Rochester Medical Center, Rochester, NY (TEQ); Duke Center for Learning in Health Care oraz Duke Cancer Care Research Program, Duke University School of Medicine, Durham, NC (APA); oraz American Academy of Hospice and Palliative Medicine (TEQ, APA).

1. Temel JS, Greer JA, Muzikansky A, et al. Wczesna opieka paliatywna u pacjentów z przerzutowym niedrobnokomórkowym rakiem płuc. N Engl J Med 2010; 363: 733-742
Bezpłatny, pełny tekst Web of Science Medline
2 Morrison RS, Dietrich J, Ladwig S, i in. Zespoły konsultacyjne opieki paliatywnej obniżają koszty szpitalne dla beneficjentów Medicaid. Health Aff (Millwood) 2011; 30: 454-463
Crossref Web of Science Medline
3. Back AL, Arnold RM, Baile WF, i in. Rozwój wydziału, aby zmienić paradygmat nauczania umiejętności komunikacyjnych w onkologii. J Clin Oncol 2009; 27: 1137-1141
Crossref Web of Science Medline
4. Quill TE, Dannefer E, Markakis K, i in. Zintegrowane biopsychospołeczne podejście do opieki paliatywnej dla studentów medycyny. J Palliat Med 2003; 6: 365-380
Crossref Medline
5. Kamal AH, Currow DC, Ritchie CS, Bull J, Abernethy AP. Opieka paliatywna na poziomie społecznościowym: naturalna ewolucja świadczenia opieki paliatywnej w USA. J Pain Symptom Zarządzaj 2012 15 listopada (Epub przed drukiem).

[podobne: endometrioza operacja, endometrioza ból, endometrioza iv stopnia ]

Powiązane tematy z artykułem: endometrioza ból endometrioza iv stopnia endometrioza operacja