Ochrona prywatności pacjentów i bezpieczeństwo danych

4 grudnia 2012 r. Dwóch australijskich radiowych DJ-ów, zwanych Londyńskim Szpitalem Króla Edwarda VII, określiło się w fałszywych brytyjskich akcentach jako królowa Elżbieta i książę Karol, i zapytało o sławnego pacjenta, który został przyjęty z powodu powikłań ciąży. Pielęgniarka, wypełniając recepcję we wczesnych godzinach porannych, odebrała telefon i, nie próbując zweryfikować tożsamości rozmówcy, przeniosła je do pielęgniarki opiekującej się księżną Cambridge. Pielęgniarka przekazała im poufne informacje o pacjencie.1 Australijscy DJ-e transmitowali telefon, uważając to za żartobliwy dowcip, ale jak wie świat, miał katastrofalne konsekwencje. Jak pewne są amerykańskie szpitale, domy opieki i gabinety lekarskie, że ich personel będzie odpowiednio odmawiać informacji o pacjencie nieznanemu dzwoniącemu.
Zbyt często nieuprawnione osoby uzyskują dostęp do chronionych informacji od pracowników służby zdrowia. Inwazja prywatności dotyczy również osób nie będących osobami fizycznymi, gdy ktoś szuka informacji o zdrowiu, których pacjent nie zdecydował się udostępnić. Częściej jednak oszuści szukają informacji rozliczeniowych dla pacjentów dla uzyskania korzyści finansowych. Identyfikator ubezpieczenia pacjenta jest następnie używany przez osobę nieubezpieczoną w celu uzyskania usług medycznych lub przez nieuczciwego dostawcę usług medycznych w celu wystawienia rachunku za usługi medyczne, które nigdy nie były świadczone. Naruszenie bezpieczeństwa danych i kradzież tożsamości to rosnące obawy, z tysiącami przypadków zgłaszanych każdego roku. Centra Medicare i Medicaid Services (CMS) monitorują prawie 300 000 upośledzonych numerów beneficjentów Medicare.2 Urząd Praw Obywatelskich otrzymał ponad 77 000 skarg dotyczących naruszenia prywatności informacji dotyczących zdrowia i zakończył ponad 27 000 dochodzeń, które doprowadziły do ponad 18 000 działań naprawczych
Poza kwestiami związanymi z prywatnością, naruszenia bezpieczeństwa informacji medycznych stanowią poważne obciążenie finansowe i zagrażają pacjentom. Nadużycie identyfikatorów ubezpieczeniowych powoduje wyczerpanie środków, które lepiej wydać na finansowanie legalnych usług opieki zdrowotnej. Kiedy Medicare i Medicaid przepłacają za usługi, podatnicy ponoszą te koszty. Gdy prywatne ubezpieczyciele przepłacają, ubezpieczający stają wobec wyższych składek i współpłacenia. Najbardziej oczywistą opłatą dla indywidualnego beneficjenta jest odpowiedzialność finansowa za usługi uzyskane w wyniku oszustwa w imieniu beneficjenta. Beneficjent może również natknąć się na limity usługowe, gdy później poszukuje usług medycznych podlegających zwrotowi.
Naruszenie tożsamości może mieć szkodliwy wpływ na jakość opieki. Niepoprawne informacje mogą przeniknąć do dokumentacji medycznej beneficjenta i uszkodzić późniejszy proces podejmowania decyzji medycznych. Beneficjenci zostali błędnie oznaczeni jako chorzy na cukrzycę lub nosili wirusa HIV, gdy ludzie z tymi schorzeniami uzyskiwali świadczenia korzystając z medycznej tożsamości beneficjenta. Farmaceuci odrzucili legalne recepty beneficjentów, a dostawcy odmówili dostarczenia potrzebnych wózków inwalidzkich, gdy zapisy błędnie pokazały, że beneficjent ostatnio otrzymał przedmiotowe produkty.
Wybrane zabezpieczenia prywatności i bezpieczeństwa. Pracownicy służby zdrowia powinni lepiej chronić prywatność pacjentów i dane medyczne (patrz tabela). Tradycyjnie szpitale zamieszczały zawiadomienia w windach i stołówkach, ostrzegając członków personelu, aby nie rozmawiali o pacjentach w miejscach publicznych
[przypisy: moczenie nocne leczenie, endometrioza a in vitro, gazetka rossmann ]

Powiązane tematy z artykułem: endometrioza a in vitro gazetka rossmann moczenie nocne leczenie