Możliwości i wyzwania systemu opieki zdrowotnej przez całe życie cd

Rząd, plany zdrowotne, pracodawcy, dostawcy i inni mogą wspólnie finansować mechanizmy wspierające zdrowie społeczności i przyczyniać się do stworzenia systemu opieki zdrowotnej o wysokiej skuteczności. Odpowiedzialne organizacje opiekuńcze (ACO) mają wziąć odpowiedzialność za wyniki zdrowotne przez długi okres czasu, zdefiniowane w odcinkach opieki trwającej rok lub dłużej. ACO mogą ewoluować w kierunku odpowiedzialnych systemów opieki zdrowotnej, które mają większy udział w długoterminowych wynikach zdrowotnych populacji. Mogą oni testować innowacje, w tym udzielać pacjentom gwarancji świadczenia usług i korzystać z funduszy powierniczych w celu finansowania inwestycji w długoterminowy kapitał zdrowotny. Niektóre organizacje zajmujące się opieką zdrowotną dla personelu opiekują się długofalowymi relacjami z osobami zapisanymi na naukę, inwestują w partnerstwa społeczne, a ostatnio na rynkach rolniczych i innych interwencjach w zakresie zdrowia publicznego, częściowo w celu wspierania bardziej zintegrowanego podejścia do profilaktyki. Solidne ACO i społeczności skupione na poprawie zdrowia będą również musiały generować prywatne inwestycje, szereg innowacyjnych rozwiązań oraz strategiczne partnerstwa z podmiotami prywatnymi i publicznymi.
Zakłady ubezpieczeń zdrowotnych są zakładane w celu ułatwienia zakupu ubezpieczenia zdrowotnego. Chociaż wymiany muszą początkowo skupiać się wyłącznie na zapewnieniu konsumentom wyborów, mogą ostatecznie rozważyć innowacje mające na celu poprawę długoterminowego zdrowia i spowolnienie wzrostu kosztów. Ponieważ wymiany przyjmują zasady zarządzania i wyrównywania ryzyka, mogą rozważyć korekty płatności dla ubezpieczycieli, które są oparte na zmianach stanu zdrowia populacji w czasie, aby zachęcić do inwestycji w promocję zdrowia. Mogłyby także dostosować udane podejścia z innych sektorów. Tak jak branża ubezpieczeniowa oferuje niższe odliczenia dla długoterminowych klientów, którzy pozostają bez wypadków, ubezpieczyciele zdrowotni lub giełdy mogą zapewnić nagrody pieniężne za wybory promujące zdrowie i dobre wyniki zdrowotne.
Głównym wyzwaniem związanym z tworzeniem systemu opieki zdrowotnej na całe życie jest przejście od modelu opłaty za usługę z krótkimi ramami czasowymi do opłacenia wartości i lepszych wyników w perspektywie długoterminowej. Jednak innowacje w zakresie świadczenia opieki, integracji usług oraz rozwoju lub adaptacji nowych narzędzi fiskalnych mogą przyczynić się do strategii poprawy zdrowia.
Poglądy wyrażone w tym artykule są poglądami autorów i niekoniecznie odzwierciedlają politykę lub poglądy ośrodków Medicare i Medicaid Services lub instytucji autorów.
Z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Los Angeles (UCLA) Centrum Zdrowszych Dzieci, Rodzin i Społeczności; Wydział Pediatrii, UCLA David Geffen School of Medicine; Departament Polityki Zdrowotnej i Zarządzania, UCLA Fielding School of Public Health; oraz Departament Polityki Publicznej UCLA Luskin School of Public Affairs – wszystko w Los Angeles (NH); Centers for Medicare and Medicaid Services, Baltimore (PHC); i Cincinnati Children s Hospital Medical Center, Cincinnati (PHC).

Sawhill IV. Czy zmierzamy ku trwale podzielonemu społeczeństwu. Waszyngton, DC: Brookings Institution, 2012 (http://www.brookings.edu/research/papers/2012/03/30-divided-society-sawhill).

2. Halfon N, Hochstein M. Rozwój zdrowia w trakcie życia: zintegrowane ramy dla rozwoju zdrowia, polityki i badań. Milbank Q 2002; 80: 433-479
Crossref Web of Science Medline
3. Braveman P, Egerter S. Pokonywanie przeszkód dla zdrowia: raport z Fundacji Roberta Wooda Johnsona do Komisji, aby zbudować zdrowszą Amerykę. Princeton, NJ: Fundacja Roberta Wooda Johnsona, 2008.

4. Lambrew JM. Zaufanie do zdrowia, aby priorytetowo traktować zapobieganie chorobom. Waszyngton, DC: Brookings Institution, 2007 (http://www.brookings.edu/research/papers/2007/04/useconomics-lambrew).

[patrz też: in vitro a endometrioza, Kabiny Sanitarne, moczenie dzieci ]

Powiązane tematy z artykułem: in vitro a endometrioza Kabiny Sanitarne moczenie dzieci