Możliwości i wyzwania systemu opieki zdrowotnej przez całe życie ad

Roczny cykl, w którym konsumenci zazwyczaj uwzględniają ubezpieczenie zdrowotne, wpływa na sposób, w jaki myślą oni o wynikach leczenia i kosztach. Konsumenci mogą również potrzebować nowych zachęt, takich jak oparte na wartościach projekty ubezpieczeniowe (np. Niższa współpłacalność za usługi o wysokiej wartości i wyższe opłaty za usługi o niskiej wartości), inwestowanie w kapitał zdrowotny i długoterminowe wyniki. Optymalizacja trajektorii zdrowia przez całe życie nie zależy wyłącznie od medycyny; istnieje wiele innych ważnych współpracowników. Na przykład, zapewnienie dobrego zdrowia dzieciom w ciągu pierwszych 8 lat obejmuje nie tylko badanie przesiewowe ryzyka u dzieci, ale także odpowiednie odżywianie, zdolność do ćwiczeń i zabawy, ekspozycję na bogate środowiska językowe oraz posiadanie rodziców, którzy są wykształceni, wykwalifikowani i dostępni do prowadzenia nadzorować, szkolić i kierować swoje dzieci w kierunku zdrowych wyborów3. Sukces wymaga zatem nie tylko usług medycznych, które są zintegrowane pionowo, ale również zintegrowanego poziomo usług zdrowotnych, edukacyjnych i społecznych, które promują zdrowie we wszystkich politykach, miejscach i codziennych działaniach. Taka integracja jest poważnym wyzwaniem w przeprojektowaniu opieki podstawowej: z niewielkimi zachętami finansowymi trudno jest stworzyć lokalne sieci łączące domy opieki medycznej z wszelkimi niezbędnymi działaniami profilaktycznymi i promującymi zdrowie.
Można tu zastosować dwa podejścia stosowane na innych rynkach do zarządzania ryzykiem i zwrotami w długich okresach: gwarancje i trusty. Niektórzy producenci oferują dożywotnie gwarancje na swoje produkty; jeśli coś pójdzie nie tak, naprawią lub wymienią produkt. Wiele społeczeństw używa trustów do zarządzania długoterminowymi inwestycjami w dobra publiczne; trusty zapewniają zarządzanie dla cennych aktywów, takich jak grunty publiczne.
Co się stanie, jeśli plany zdrowotne lub dostawcy oferują gwarancje na niektóre usługi – być może nie w przypadku każdej procedury, ale ogólne gwarancje dotyczące koszyka rynkowego produktów i procedur lub szczególnych warunków lub interwencji. Niektóre innowacyjne systemy opieki zdrowotnej eksperymentowały z gwarancjami, szczególnie w przypadku operacji i innych procedur. Plany zdrowotne mogą stanowić zachętę dla dostawców do oferowania gwarancji na operacje, takie jak wymiana stawu biodrowego – być może płacąc za pakiet usług z gwarancją pewnego poziomu jakości i odmawiając zapłaty za pewne komplikacje. Mogą również oferować pacjentom zachęty do poddania się rehabilitacji przed zabiegiem chirurgicznym i rehabilitacji, a także do zaangażowania się w inne działania poprawiające wyniki. Dożywotnie lub 25-letnie gwarancje mogą być nie do utrzymania, ale mogą obowiązywać od do 3 lat gwarancji na określone usługi. Aby promować długofalowe relacje i cele, plany zdrowotne i pracodawcy mogą również opracowywać programy lojalnościowe, nagradzając zarejestrowanych, gdy korzystają z usług profilaktycznych, a nie usługowych, tracą 10 funtów na rok lub rzucają palenie na przykład.
Fundusze odnowy biologicznej zostały zaproponowane jako sposób łączenia aktywów i uprawnień w celu stworzenia infrastruktury wspierającej działania profilaktyczne, których zwroty nie są wystarczająco duże lub wystarczająco szybkie dla komercyjnych ubezpieczycieli zdrowotnych.4 Wspólnotowe fundusze zdrowia mogą określić, które usługi mają największą długoterminową wartość dla ich populacji i oferują zachęty do korzystania z nich. Mogłyby również zapewnić mechanizm łączenia opieki zdrowotnej z usługami opieki społecznej i publicznej, umożliwiając tworzenie usług zdrowotnych (wspólne usługi i wsparcie), które usprawniają integrację poziomą i tworzą platformy społecznościowe dla wydajnych, połączonych w sieć systemów opieki zdrowotnej.
[patrz też: pląsawica sydenhama, badania medycyny pracy jak wyglądają, badania wstępne do pracy zakres ]

Powiązane tematy z artykułem: badania medycyny pracy jak wyglądają badania wstępne do pracy zakres pląsawica sydenhama