eReferral – nowy model zintegrowanej opieki cd

W naszym systemie specjaliści wydziału uniwersyteckiego otrzymują wsparcie wynagrodzenia za rozpatrywanie spraw bez zachęty finansowej do promowania lub zniechęcania do korzystania z wizyt w klinice. Chociaż istnieje duża różnorodność usług, przeciętni recenzenci specjalni poświęcają około 8 minut na eReferral. Większość klinik ma jednego lub dwóch dedykowanych recenzentów, aby zapewnić, że referencyjne doświadczenia dostawców z każdą usługą kliniczną są spójne. Wysoko oceniani recenzenci są kolegialni i informacyjni, i konceptualizują swoją rolę jako zapewniającą wsparcie i edukację opartą na przypadkach dla PCP. Rola eReferral reviewer została uznana przez nasz departament zarządzania ryzykiem w szpitalu za standardową praktykę specjalistów. Ze względu na wszechobecne problemy z dostępem do opieki specjalistycznej, organizacje zajmujące się bezpieczeństwem sieciowym wcześnie przyjęły takie systemy rekomendacji i konsultacji. Community Health Center, duża sieć klinik społecznych w Connecticut, wdraża system eReferral we współpracy z University of Connecticut. LA Care, duży, nienastawiony na zysk program opieki zdrowotnej Medicaid w hrabstwie Los Angeles, wspierał rozwój programu przypominającego eReferral, który jest w stanie zarządzać żądaniami preautoryzacji. Zrzeczenie się Medicaid w Kalifornii obejmuje przepis zachęcający publiczne szpitale stanowe do opracowania podobnych systemów wspierających leczenie HIV.
Poza ustawieniami bezpieczeństwa, rozprzestrzenianie się odpowiedzialnych organizacji opiekuńczych i odchodzenie od ścisłego zwrotu kosztów za usługi doprowadziły do wzmożonych wysiłków na rzecz poprawy koordynacji i koordynacji między opieką podstawową a usługami specjalistycznymi. Odzwierciedlając to zainteresowanie, centra medyczne, takie jak Centrum Medyczne UCSF, UCLA Health System oraz Brigham i Women s Hospital w Bostonie, wdrażają systemy oparte na eReferral.
Chociaż bodziec dla eReferral pochodzi z sieci bezpieczeństwa, jego użyteczność jest zasadniczo generalizowalna. Liczba skierowań specjalistycznych do poradni specjalistycznych wzrosła prawie dwukrotnie w ciągu ostatniej dekady, a wizyty specjalistyczne stanowią obecnie ponad połowę wszystkich wizyt ambulatoryjnych lekarzy w Stanach Zjednoczonych5. Zwiększone wykorzystanie, wraz z udokumentowaną zmiennością stawek za skierowanie, wywołało obawy o pogorszenie rozdrobnienie opieki, a także odpowiedniość skierowań. Potrzebne są nowe modele opieki.
Biorąc pod uwagę rozprzestrzenianie się reformy płatności i inwestycje federalne w przyspieszanie wdrażania technologii informacyjnych na temat zdrowia, przyjęcie modelu eReferral stanie się coraz bardziej wykonalne. Ten rodzaj systemu może potencjalnie sprostać wyzwaniom związanym z koordynacją opieki, zwiększając skuteczność wizyt specjalistycznych w osobie i przynosząc oszczędności dzięki ograniczeniu liczby wizyt specjalistycznych w warunkach, które mogą być zarządzane przez PCP. eReferral, jeśli jest szeroko stosowany, może pomóc w osiągnięciu nieuchwytnego potrójnego celu – lepszej opieki nad osobami, lepszego zdrowia dla populacji i niższych kosztów.
Z Departamentu Medycyny, University of California, San Francisco (AHC, EJM) oraz Oddziałów Ogólnej Medycyny Wewnętrznej (AHC) i Endokrynologii (EJM) oraz Centrum Innowacji w Dostępu i Jakości (AHC, EJM, HFY), Szpital Ogólny w San Francisco – oba w San Francisco; oraz Departament Usług Zdrowotnych hrabstwa Los Angeles w Los Angeles (HFY).

Bindman AB, Chen A, Fraser JS, Yee HF Jr, Ofman D. Reforma służby zdrowia z siatką bezpieczeństwa: lekcje z San Francisco. Am J Manag Care 2009; 15: 747-750
Web of Science Medline
2. Felt-Lisk S, McHugh M, Howell E. Monitorowanie lokalnych dostawców sieci bezpieczeństwa: czy mają odpowiednią pojemność. Health Aff (Millwood) 2002; 21: 277-283
Crossref Web of Science Medline