Droga do przodu w sprawie readmisji Medicare cd

Szpitale o niskim wskaźniku śmiertelności wśród pacjentów z niewydolnością serca mają na przykład wyższy wskaźnik readmisji, chociaż związek ten nie jest jednolity w różnych warunkach.5 Byłoby to sens, gdyby szpitale o wysokiej skuteczności, które utrzymywały przy życiu swoich chorych pacjentów, nie były karane gdyby niektórzy pacjenci, którzy inaczej by zginęli, zostali ponownie przyjęci. Uwzględnienie współczynnika umieralności szpitala w obliczeniach związanych z karą za ponowne przyjęcie może zapewnić, że najlepsze instytucje (te o najniższym wskaźniku umieralności – często duże szpitale kliniczne) nie zostaną niewłaściwie ukarane. W obecnej sytuacji szpitale o wysokim współczynniku umieralności, ale o niskim wskaźniku readmisji, radzą sobie lepiej w ramach systemu płatności CMS niż szpitale o niskim wskaźniku umieralności, ale o wysokim wskaźniku readmisji. Jedną z metod, za pomocą których można połączyć te dwa wyniki, jest ocena 30-dniowych dni pacjentów żyjących i poza szpitalem . Żadna polityka nie jest idealnie zaprojektowana na początku, a polityka powinna zostać zmieniona w miarę pojawiania się nowych dowodów. Najnowsze dane wskazują na to, że program redukcji zatrudnienia ma potencjał: może zmienić model biznesowy szpitala, ponieważ instytucje powinny być coraz bardziej odpowiedzialne za to, co dzieje się z pacjentami znajdującymi się poza ich murami. Z biegiem czasu, szpitale mogą stać się organizującym podmiotem dla bardziej skoordynowanej, skutecznej opieki. To byłoby dobre dla pacjentów i dla całego systemu opieki zdrowotnej. Jednak najnowsze dane pokazują również, że HRRP będzie karać szpitale opiekujące się chorymi i najbiedniejszymi Amerykanami, głównie dlatego, że readmisje są spowodowane ciężkością choroby podstawowej i niestabilnością społeczną w domu. Proste zmiany w programie mogłyby zapewnić szpitalom zachęty do poprawy koordynacji opieki bez szkodzenia instytucjom, które opiekują się najbardziej wrażliwymi pacjentami.
Ten artykuł został opublikowany 6 marca 2013 r. O godzinie.
Z Departamentu Polityki Zdrowotnej i Zarządzania Harvard School of Public Health (KEJ, AKJ); Wydział Medycyny, Oddział Kliniczny (KEJ) i Oddział Ogólnej Chorób Wewnętrznych (AKJ), Brigham i Szpital Kobiecy; i Veterans Affairs Boston Healthcare System (KEJ, AKJ) – wszystko w Bostonie.

1. Arbaje AI, Wolff JL, Yu Q, Powe NR, Anderson GF, Boult C. Postdischarge czynniki środowiskowe i socjoekonomiczne oraz prawdopodobieństwo wczesnego powrotu do szpitala wśród beneficjentów Medicare. Gerontologist 2008; 48: 495-504
Crossref Web of Science Medline
2. Szkło D, Lisk C, Stensland J. Opracowanie programu redukcji puli szpitali. Waszyngton, DC: Komisja Doradcza ds. Płatności Medicare, wrzesień 2012 r.

3. Joynt KE, Jha AK. Charakterystyka szpitali otrzymujących kary w ramach programu redukcji świadczeń szpitalnych. JAMA 2013; 309: 342-343
Crossref Web of Science Medline
4. Jha AK, Orav EJ, Epstein AM Publiczne raportowanie dotyczące planowania absolutorium i wskaźników readmisji. N Engl J Med 2009; 361: 2637-2645
Bezpłatny, pełny tekst Web of Science Medline